Pościel dla dziecka wybiera się biorąc przede wszystkim pod uwagę wiek dziecka. W przypadku niemowlaka trzeba postawić na delikatne, miłe w dotyku materiały, które nie tylko nie powodują uczuleń i podrażnień skóry, ale i dają ciepło. Niemowlę postrzega świat wszystkimi zmysłami, a dotyk to jedna z pierwszych możliwości kontaktu ze światem. Starsze dzieci stopniowo zaczynają już mieć swój gust i osobiste preferencje. Warto pozwolić im na samodzielny wybór ulubionego wzoru pościeli, oczywiście pod czułym okiem rodzica.

Pościel dla noworodka i niemowlaka

W łóżeczku lub wózku typu spacerówka niemowlaka mogą się znaleźć między innymi: śpiworek, rożek i różnorodne kocyki. W tym czasie, w wózku typu gondola można także zastosować typową kołderkę, okrywając dziecko podczas snu.

Pościel dziecięca: sprawdza się bawełna, regularne kształty nadruków i pastelowe kolory

Dla dzieci poleca się pościele bawełniane. W tej kategorii https://ewox.pl/77-posciel-bawelna znajdziesz ofertę 100% bawełnianej pościeli dla maluszków, uwzględniając ich potrzebę regularnych wzorów pościelowych o łagodnych, pastelowych kolorach. Do takiej kategorii należy dwustronna, bawełniana pościel o wzorze zielonych sów lub zielonych grochów.

Pościel w sowy/grochyhttps://ewox.pl/posciele/81-poscie-sowy-zielone-grochy-120x90.html

To pościel wytrzymała na wielokrotne pranie, bo wysokogatunkowa 100% bawełna przetrwa nawet kolejne lata użytkowania. Komplet pościeli wykonano niezwykle starannie, odszywając poszewki mocnymi szwami i wyposażając ją w taśmę suwakową. Warto zwrócić uwagę, że użyto tu jedynie atestowanych materiałów posiadających certyfikat jakości i bezpieczeństwa OKO-TEX. Poszewka na kołderkę ma rozmiar 120x90 +/-3%, zaś na poduszkę 40x60 +/-3%. Obie części pościeli zapina się na odporny na wielokrotne użytkowanie zamek błyskawiczny. Zaletą tego rodzaju pościeli jest też to, że można ją bezpiecznie prać w temperaturze 60 stopni, co w pełni usuwa zarazki i zabrudzenia. Szacuje się, że rozmiary pościelowe już od 90x120 oraz 100x135 centymetrów mogą posłużyć aż do trzeciego roku życia, zatem dobra jakość materiału i łatwość oraz bezpieczeństwo eksploatacji mają tu praktyczne znaczenie.

Dla starszego dziecka więcej różnorodności: można wprowadzić bardziej zróżnicowane śpiworki, rożki i kocyki

Pościel dla dziecka w okresie poniemowlęcym aż do wieku przedszkolnego, czyli do lat trzech, powinna być wykonana w jasnych kolorystykach. Nie tylko dla tego, że dziecko postrzega świat wzrokowo. Dobrze, żeby były to wzory atrakcyjne, i stonowane z powodu faktu, że ciemne barwniki stosowane w pościelach kolorowych mogą podrażniać dziecięcą skórę. Dwustronna, 100% bawełniana pościel w samochody lub paski przygotowana przez nas spełnia te wyśrubowane kryteria.

Pościel w samochody

https://ewox.pl/posciele/214-posciel-samochody-granatowe-paski-140x200.html

Jest jasna i posiada przyjemne dla oka nadruki. Komplet tej pościeli to poszewka na kołdrę 140x200 +/- 3% i poszewka na poduszkę 70x80 +/- 3%.

Maluch może już wybierać - wspieraj jego samodzielność

Dzieci już powyżej pierwszego roku życia zaczynają przejawiać własne preferencje w różnych dziedzinach życia. Lubią taki sok, inny mniej. Sięgają po jeden kocyk, innego nie chcą. Warto je wspierać w rozwoju dziecięcej decyzyjności. Producenci pościeli dla nieco starszych dzieci, czyli tej o wymiarach kołderki 100x135, 140x70 i 140x200 centymetrów, w zależności od rozmiarów łóżeczka dziecka proponują szeroki repertuar wyboru, biorąc pod uwagę różne dziecięce gusta i zamiłowania. Pościel w naszej ofercie z nadrukiem myszki lub groszków o wymiarach poszewki na kołdrę 135x100 +/- 3% i na poduszkę 40x60 +/- 3%, ze 100% bawełny i zapinanej na solidny zamek błyskawiczny, odnieśli się właśnie do tej, już coraz wyraźniejszej po drugim roku życia potrzeby więzi z bajkowymi bohaterami. Myszki lub groszki mogą wieść przecież własne, barwne życie w wyobraźni dziecka i warto mu pozwolić na taką kreatywność.

Pościel w myszki

https://ewox.pl/posciele/244-posciel-myszka-bezowe-groszki-135x100.html

Nie tylko bawełna, czyli satyna i kora na różne pory roku dla przedszkolaka

Starsze dzieci, w wieku od trzech lat wzwyż mogą wybrać dla siebie materiał pościelowy, który lubią najbardziej. Mimo, że 100% bawełna nadal jest polecana przez specjalistów alergologów jako łatwa w utrzymaniu higieny, można już wybrać także pościel satynową lub z kory, dostosowując ten wybór do pory roku, bo na przykład satyna ma właściwości chłodzące i sprawdza się w trakcie letnich upałów. Kora natomiast jest materiałem pobudzającym sensorycznie i może być odpowiednia dla dziecka przedszkolnego na wiosnę i jesienią, kiedy nawet tak łagodna stymulacja ciała, jak nierówna powierzchnia kory może pomóc w porannym wybudzeniu. Wybierając pościel dla dziecka trzeba brać bowiem także pod uwagę jego indywidualne potrzeby i niepowtarzalną osobowość.