Nastolatek co prawda nie jest już dzieckiem, ale również nie jest jeszcze dorosłym. To czas, kiedy chłopcy wyrośli już z etapu bohaterów komiksów, a dziewczynki z tematyki księżniczek. Obecne trendy nieco się zmieniły, dlatego konieczne jest zadbanie o to, aby nastolatek miał w swoim pokoju najwyższej jakości oryginalną pościel dostosowaną zarówno do preferencji, jak i wieku. Czym należy kierować się podczas zakupu pościeli dla nastolatka?

Czym kierować się podczas zakupu pościeli dla nastolatka? 

Zakup pościeli dla nastolatka, wcale nie musi być trudny. Wystarczy podczas zakupu kierować się kilkoma ważnymi aspektami, aby uniknąć wpadki. O czym należy pamiętać? 

Odpowiedni rozmiar pościeli

Oczywiście najważniejszy jest odpowiedni rozmiar pościeli. Ważne jest dopasowanie jej do rozmiaru kołdry. Dzięki temu pościel w nocy nie będzie się przesuwała, ani też nie się zbyt mała, co sprawi dorastającemu dziecku dyskomfort w nocy. Tak więc odpowiedni rozmiar to pierwsze kryterium, jakim wręcz należy kierować się podczas dokonywania zakupów. 

Odpowiednia jakość

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór dobrej jakości pościeli. Warto zadbać, aby była ona wykonana ze 100% bawełny, dzięki czemu będzie miękka, przyjemna w dotyku i nie będzie sprawiała dyskomfortu termicznego w nocy. Takie pościele w praniu się nie rozchodzą ani nie tracą swojego koloru.

Odpowiedni motyw na pościeli

Młodzież ma często silnie sprecyzowane gusta. To czas, kiedy dziecko wyrosło już z motywów bajkowych i wkracza w świat dorosłości. Należy zapytać dziecko, co lubi i jaki motyw jest dla niego interesujący. To sporo ułatwi!

Pościel dla chłopaka i dziewczyny- Jakie motywy są obecnie modne?

Motyw miasta 

Projektanci pościeli młodzieżowej mają nie lada wyzwanie. Ich projekty powinny być ciekawe i oryginalne. Dzięki temu zyskają zainteresowanie młodzieży, która będzie chciała dane motywy wykorzystać w swoim pokoju. Wybór pościeli, nierzadko zależy od preferencji dorastającej osoby. Jeżeli nastolatek jest fanem danego zespołu, czy też artysty, warto zdecydować się na taki typ pościeli, aby sprawić radość. Motywem na pościeli może być również dane miasto jak Londyn, czy Nowy Jork. To doskonała propozycja dla fanów podróży i eksploracji świata. Propozycją takiej pościeli jest POŚCIEL LONDON / NEW YORK, którą wręcz pokochali nastolatkowie! Perfekcyjnie dopasowuje się do różnych aranżacji pokoju, a ciekawy motyw z pewnością jeszcze bardzo długo będzie na czasie!

Motyw zygzaków

Młodzież uwielbia wręcz futurystyczne kształty. Wybór pościeli, na której znajdują się figury geometryczne lub też modne ostatnio zygzaki to patent zarówno dla chłopaków, jak i dla dziewczyn. Taki motyw ożywi nawet najprostszą aranżację pokoju, a nastolatek poczuje się komfortowo zarówno w swoim pokoju, jak i w swoim łóżku. Przykładem takiej pościeli może być POŚCIEL ZYGZAK MIĘTA + ZYGZAK CZARNY, czyli propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych nastolatków. 

Motyl folkowy

Folk lubiany jest przez młodzież stosunkowo od niedawna. Motywy zaczerpnięte z ludowej tradycji mogą doskonale wpisać się w pokój nastolatka. POŚCIEL FOLK - GRANATOWE PASKI  to propozycja dla dziewcząt, które doceniają ludowe tradycje i pragną wykorzystać takie motywy w swoim pokoju. Przed zakupem pościeli warto więc porozmawiać ze swoim dzieckiem, aby dowiedzieć się, co lubi i czego oczekuje. 

Motyw moro

Uwielbiany przez chłopaków motyw obowiązkowo musi znaleźć się w sypialni przyszłego żołnierza lub fana wojska. Zielone kolory dodają pokojowi uroku, a dziecku zapewnią doskonały sen. POŚCIEL BAWEŁNA MORO  z pewnością wywoła zazdrość wśród kolegów, którzy zapewne również chcieliby tak ciekawe rozwiązanie w swoim pokoju!

Motyw liści

Zarówno POŚCIEL BAWEŁNA LIŚCIE MONSTERA, jak i POŚCIEL BAWEŁNA LIŚCIE RAJSKI PTAK to ciekawe propozycje dla osób preferujących ostre kolory. Wiele młodych osób, które decyduje się na zastosowanie białego koloru na ścianach swojego pokoju, decyduje się na jaskrawą pościel w takiej tonacji, aby dodać pokojowi nieco życia i pozytywnej energii.