Letnie upały bywają męczące, szczególnie jeśli przez dłuższy czas przebywamy na zewnątrz. We wnętrzach także temperatura się znacznie podwyższa, powietrze jest cięższe, bywa duszące. Ratować można się wówczas klimatyzacją, regularnym wietrzeniem pomieszczeń czy też wiatrakami. Taką wysoką temperaturę źle odczuwają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Może ona negatywnie wpływać, chociażby na komfort ich snu. Dlatego pościel na lato powinna różnić się od pościeli typowo zimowej. Najlepiej, aby była ona wykonana z cieńszego materiału, odpowiednio oddychającego i mającego naturalne pochodzenie. Takim materiałem jest przede wszystkim bawełna, pod którą ciało nadmiernie się nie poci i można swobodnie wypocząć.

Dlaczego pościel na lato bawełniana jest najlepszym wyborem?

Pościel na lato bawełniana ma naturalne pochodzenie. Dlatego jest ona bezpieczna dla skóry, nawet niemowlaków. Bardzo dobrze przepuszcza powietrze i ma estetyczny wygląd. Pościele bawełniane różnią się pomiędzy sobą gramaturą, dlatego też niektóre z nich są cieńsze i nadają się na okres letni. Te grubsze również będą przepuszczać powietrze, ale mimo wszystko lepiej jest z nich korzystać jesienią, zimą oraz wczesną wiosną, gdy temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie.

Bawełna jest także delikatna, co znacznie podnosi komfort snu i pozwala swobodnie odpocząć. Dzieci oraz nastolatkowie po całym dniu pełnym wrażeń, potrzebują wypoczynku i odpowiedniej pościeli. Dzieci także zwracają na tę kwestię uwagę i nie powinniśmy wychodzić z założenia, że jakość pościeli nie ma dla nich najmniejszego znaczenia.

Ewox to firma trudniąca się sprzedażą pościeli najlepszych i wyselekcjonowanych marek, ale również i oferująca swoją własną bieliznę pościelową. W ofercie można znaleźć między innymi dwustronną i wygodną pościel do łóżeczka, autorski projekt. Na ten moment w sklepie internetowym marki można znaleźć pościele zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków - https://ewox.pl/. Wszystkie produkty powstają z najwyższej jakości materiałów, a zatem między innymi z bawełny, cieszącej się na rynku pościelowym zdecydowanie największą popularnością.

Jaką pościel można znaleźć w ofercie firmy Ewox?

Firma oferuje pościel zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych dzieci. Dla maluchów można zakupić między innymi kolorową pościel w autka - https://ewox.pl/posciel-dziecieca/671-posciel-auta-na-pasach.html. Została ona wykonana w 100% z bawełny, posiada wbudowany solidny zamek i występuje w czterech popularnych rozmiarach.

Jeśli ktoś natomiast poszukuje dla swojego dziecka pościeli w motywie marynistycznym, dobrym modelem będzie: https://ewox.pl/posciel-dziecieca/673-posciel-kotwice.html.

Interesującym kompletem jest również - https://ewox.pl/posciel-z-wypelnieniem/797-posciel-minky-z-wypelnieniem.html. Tutaj mamy do czynienia z bawełną oraz z pluszem Minky. Minky jako tkanina została wysoce doceniona przede wszystkim przez młodych rodziców, którzy poszukują czegoś do wyprawki. Skóra nowo narodzonego dziecka jest niezwykle delikatna i dlatego trzeba otoczyć ją należytą opieką. Tkanina Minky jest lekka, przewiewna i miła w dotyku, dlatego dzieci łatwo się do niej przyzwyczajają. Sprawdzi się zarówno w łóżeczku, jak i w wózku.

A jaki model sprawdzi się w przypadku nastolatków? Między innymi motyw typowo miejski, New York: https://ewox.pl/posciel-mlodziezowa/678-posciel-londyn-nowy-york.html. Dla nastolatki odpowiednia będzie natomiast pościel z delikatną falbaną, w kolorze pudrowego różu: https://ewox.pl/posciel-dziecieca/833-posciel-z-falbanka-brudny-roz.html.