Młodzi rodzice w oczekiwaniu na potomka starają się zawsze jak najlepiej zadbać o każdy szczegół wyprawki niemowlęcej. Bardzo istotną kwestią jest z pewnością wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka oraz jego wyposażenia. Przeglądając bogatą ofertę rynkową bywa, że można poczuć się lekko zagubionym. Jakie łóżeczko wybrać dla naszego maleństwa? Jak je wyposażyć i w jaki sposób udekorować? Która pościel okaże się dla dziecka najbardziej komfortowa? W jaki materacyk zaopatrzyć łóżeczko? Tak, dylematów może powstać naprawdę sporo. Ale głowa do góry! Dzięki kilku praktycznym wskazówkom w prosty sposób przygotujemy dla dziecka idealne miejsce do spania. 

Rodzaj łóżeczka - decyzja priorytetowa

Po pierwsze musimy zdecydować, czy maluszek ma spać w łóżeczku wolnostojącym, czy też dostawnym. Łóżeczko dostawiane do łóżka rodziców znacznie ułatwia zmęczonej mamie karmienie maleństwa w pierwszych miesiącach życia. Łóżeczko wolnostojące o tradycyjnych rozmiarach jest z kolei dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem, gdyż dziecko może w nim spać aż do trzeciego roku życia. Kolejną sprawą jest podjęcie decyzji odnośnie tego, z jakiego materiału łóżeczko powinno być wykonane. Czy wybrać klasyczne, drewniane łóżeczko ze szczebelkami? Czy może zainwestować w designerski produkt z wysokogatunkowych tkanin? Bez względu na naszą decyzję na pewno warto przed zakupem upewnić się, że łóżeczko zostało wykonane z materiałów bezpiecznych dla maleństwa i posiadających odpowiednie, wymagane atesty. Najlepiej dokonywać zakupów łóżeczek od znanych i renomowanych producentów. Aby nie narazić dziecka na niebezpieczeństwo, łóżeczek drewnianych dla dzieci nie powinno się samodzielnie malować. 

Najlepszy materac - inwestycja w zdrowie dziecka

Dla niemowlęcia, którego kręgosłup jeszcze nie jest ukształtowany bardzo ważny jest materac o odpowiedniej twardości. Wybór nie należy do najłatwiejszych. Materac dla małego dziecka powinien bowiem odznaczać się wystarczającą twardością, ale z drugiej strony nie jest wskazane, by był zbyt twardy i tym samym niekomfortowy. Najlepiej jest kierować się renomą producenta i wybierać materace posiadające certyfikaty Oko-Tex Standard 100 oraz te polecane przez Instytut Matki i Dziecka. Bardzo popularne są obecnie wytrzymałe, dwustronne materace z pianek wysoko-elastycznych. Są one hypoalergiczne, działają przeciwgrzybicznie i w pełni bezpieczne dla niemowlęcia. Wciąż bardzo popularne są także materace gryczane i kokosowe, które dodatkowo poprawiają krążenie maleństwa i utrzymują ciało niemowlaka w idealnym położeniu. 

Czas na pościel, która otuli maleństwo do snu

Każde łóżeczko powinno bezwzględnie zostać wyposażone również w odpowiedniej wielkości certyfikowaną kołderkę, poduszkę oraz pościel. Najbardziej polecane są  poszewki na kołdrę i poduszkę o trwałych szwach, wykonane z wysokiego gatunku atestowanej bawełny, w pełni bezpiecznej dla delikatnej skóry niemowlęcia. Najbezpieczniejsze dla dziecka są pościele z zakładkami lub zapięciami na miękki suwak. Współcześnie pościele niemowlęce cieszą się rozmaitym, bogatym wzornictwem, a także występują w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym także w opcjach dwustronnych. Jeśli chodzi o prześcieradła to najbardziej doceniane są te wyposażone w praktyczną gumkę. Wszystkie te produkty znaleźć można w naszym sklepie internetowym - https://ewox.pl/152-posciel-dziecieca.

Dodatkowe wyposażenie, które potrafi ułatwić życie

Bywają maluszki, które błogo usypiają na poduszce i potrafią bezproblemowo leżeć pod kołderką nie rozkopując jej. W przypadku dzieci bardziej wymagających warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak, chociażby miękkie kocyki, czy też kokony niemowlęce. Ich główną rolą będzie wyciszenie i ukojenie maleństwa. Szczególnie w pierwszym miesiącu życia niezbędne może okazać się codzienne używanie do snu rożka niemowlęcego. W kolejnych miesiącach rożek można zastąpić wygodnym, całorocznym śpiworkiem, w którym naszej pociesze już zawsze będzie w nocy ciepło i przyjemnie. Podobnie jak pościel i prześcieradło, kokony niemowlęce również są dostępne w naszej ofercie - https://ewox.pl/156-kokony-niemowlece.