Tkanina Minky zdobyła popularność w różnych zakątkach świata. Szczególnie upodobali sobie ją rodzice, doceniając jej właściwości. Przede wszystkim charakteryzuje się ona dużą miękkością i delikatnością. Ponadto stosunkowo szybko schnie oraz należy do materiałów "oddychających". W rodzinnej pracowni Ewox powstają kocyki Minky dedykowane głównie najmłodszym, będące połączeniem wysokiej jakości bawełny oraz delikatnego Minky. To, co istotne, to również właściwości antyalergiczne materiału. Gdy dziecko przychodzi na świat trudno jeszcze stwierdzić, czy będą występowały u niego jakieś uczulenia. Wrażliwa skóra malucha może być na nie podatna, a sztuczne materiały mogą wywoływać wysypki oraz podrażnienia. Warto zatem korzystać z tkanin sprawdzonych, docenianych przez rodziców i tak uniwersalnych, jak Minky.

Kocyki Minky - różnorodność rozmiarów

W pracowni Ewox powstają przede wszystkim kocyki dla maluchów w uniwersalnym rozmiarze - 75x100. Świetnie sprawdzają się one do użytkowania w domu, przykładowo jako okrycie w łóżeczku. Można jednak wykorzystywać je również w wózku. Oczywiście są one wykonywane z bawełny i Minky, a to, co je od siebie odróżnia, to przede wszystkim wspaniałe wzory. Każdy rodzic, tworząc wyprawkę dla malucha ma również na względzie jej estetyczne aspekty. Ewox oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów. Niektóre z kocyków są bardzo neutralne i mają stonowaną kolorystykę, jak przykładowo ten model: https://ewox.pl/kocyk-75x100/141-kocyk-minky-duze-kropki-szare.html. Kocyk ma szary kolor i duże grochy. Świetnie nada się dla dziecka chodzącego do przedszkola, jako okrycie w trakcie drzemki.

Niektóre z kocyków nawiązują również do tematyki regionalnej: https://ewox.pl/kocyk-75x100/547-kocyk-minky-75x100-folk.html. Kocyki tego typu są bardzo starannie szyte, mają również wszyte ocieplenie w boki. To zapobiega przemieszczaniu się tkaniny w samym kocyku, w innym wypadku z czasem zaczęłaby się ona odkształcać. Tymczasem kocyki Minky są bardzo trwałe i wytrzymałe. Nawet po wielu praniach, które w przypadku dzieci są na porządku dziennym, prezentują się one dobrze.

Narzuty z Minky - coś dla małych i dużych

Marka Ewox posiada w swoim asortymencie również produkty o nieco większych wymiarach, a mianowicie 150x200. Są to zatem narzuty lub też, innymi słowy, kocyki, które mogą zaspokoić potrzeby małych i dużych użytkowników. Model: https://ewox.pl/koc-narzuta-150x200/591-koc-z-minky-czarne-domki-fuksja.html, ze względu na swoją dużą neutralność wzoru, świetnie sprawdzi się także dla dorosłych, przykładowo w trakcie czytania ulubionej książki. Takie duże rozmiary mogą bez problemu sprawdzić się również w pokoju dziecięcym. Rozmiar 75x100 jest stosunkowo mały, przeznaczony dla najmłodszych. Starsze dzieci natomiast również cenią sobie wysokiej jakości tkaniny i komfort, jaki daje możliwość korzystania z nich. Do pokoju chłopięcego można wybrać popularny wzór w samoloty - https://ewox.pl/koc-narzuta-150x200/593-koc-z-minky-samoloty-niebieski.html. Z jednej strony mamy do czynienia ze wzorem, z drugiej natomiast kocyk zawsze jest utrzymany w jednolitym kolorze tkaniny Minky.

Komplety dla maluszków

Marka Ewox z myślą o rodzicach szykujących wyprawkę, tworzy również wygodne komplety z Minky. Na całość składa się poduszka oraz miły w dotyku kocyk. Komplety są różnorodne, bardzo bogate pod względem wzorów. Ciekawym motywem są, chociażby koniki morskie: https://ewox.pl/komplet-maluszka/396-komplet-minky-konik-morski.html. Każdy z tych kompletów jest wykonany z wysokiej jakości materiału, dlatego idealnie nadaje się do wózka oraz łóżeczka.