Zakup namiotu Tipi dla dziecka jest wartym uwagi sposobem na zapewnienie mu niebanalnej formy rozrywki. Zabawa z wykorzystaniem Tipi wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.

Namiot tipi a rozwój wyobraźni

Tipi znakomicie nadaje się zarówno do samodzielnej zabawy, jak i wraz z rówieśnikami, rodzeństwem lub nawet dorosłymi. Dzieci mają niezwykle bujną wyobraźnię, dlatego każdy rodzic może być pewien, że same ułożą sobie niezliczoną ilość scenariuszy na zabawę z namiotem Tipi.

W naszej ofercie znajduje się wiele wariantów Tipi. Każdy z nich został zaprojektowany z wykorzystaniem pomysłowego wzoru, który ma za zadanie pobudzić wyobraźnię dziecka. Dzięki temu konkretny model namiotu Tipi może zostać dobrany np. do wystroju pokoju dziecka lub jego zainteresowań.

Przykładowo Namiot Tipi Morski - https://ewox.pl/glowna/490-namiot-tipi-morski.html nawiązuje wyglądem do motywów żeglarskich i plażowych. Będzie idealny dla miłośnika statków, piratów lub bajek o podmorskich stworzeniach.

namiot tipi morski

Z kolei Namiot Tipi Różowe Kropki / Zygzak Szary - https://ewox.pl/glowna/497-namiot-tipi-rozowe-kropki-zygzak-szary.html będzie wspaniale prezentował się w pokoju urządzonym dla dziewczynki, w którym dominują róże i miękkie kolory.

Namioty Tipi są wykonane w 100% bawełny. Zaprojektowano je z najwyższą dbałością o szczegóły oraz bezpieczeństwo dzieci.

W skład zestawu wchodzą 4 drewniane kije, mata, dwie poduszki (gwiazdka i chmurka), kosz na zabawki, szarfa, sznurek, proporczyki. Montaż i demontaż namiotu jest bardzo szybki. Może być dokonywany przy udziale dzieci (pod okiem dorosłego), co z kolei pozytywnie wpływa na ich zdolności manualne i poznawcze.

Podstawa namiotu Tipi wynosi 120 cm x 120 cm, natomiast wysokość około 150 cm.

Na specjalne życzenie klientów istnieje możliwość modyfikacji zarówno wzoru namiotu Tipi, jak i jego domyślnego rozmiaru. Wszystkie wzory namiotów Tipi prezentujemy w tej kategorii: https://ewox.pl/113-tipi.

Namiot Tipi wygrywa z telewizją i grami

Namiot Tipi dla dzieci z powodzeniem może konkurować z wirtualną rozrywką w postaci świata gier i telewizji. Niestety często dzieci zatracają się w rzeczywistości wirtualnej, wskutek czego mogą zaniedbywać tak istotny w tym wieku ruch oraz bezpośredni kontakt z rówieśnikami. Zabawa z namiotem Tipi pozwala na powrót do bardziej tradycyjnych form spędzania czasu przez dzieci. Co ważne, motywuje je do wzmożonego ruchu i aktywności, co ma pozytywny oddźwięk w ich kondycji fizycznej.

Namiot może stanowić element wystroju pokoju dziecka. Latem natomiast Tipi można wystawić do ogrodu, motywując w ten sposób swoje pociechy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jego atutem jest także strukturyzowanie przestrzeni, w której przebywa milusiński. Dziecko bawiące się w Tipi jest łatwiejsze do upilnowania dla rodzica.

Bezpieczne schronienie

Posiadanie własnej specjalnej przestrzeni, przeznaczonej tylko dla dziecka, daje mu poczucie intymności i bezpieczeństwa. Namiot Tipi może stać się centrum zabaw dziecka, w którym będzie spędzać wiele czasu.

Kosz dołączony do każdego namiotu może pomieścić sporą ilość zabawek, a dodatkowo wewnątrz namiotu znajduje się dodatkowa, również pojemna kieszonka na zabawki. Namiot posiada także okienko z zasłonką oraz kurtynkę przy wejściu, którą można podwiązać.

Mata wyściełająca podłoże Tipi jest idealnie dopasowana, ciepła i wygodna. Elementy konstrukcyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były solidne i bezpieczne dla dziecka.

Zastosowane materiały są atestowane i dopuszczone do kontaktu z dziećmi.

Namiot Tipi to oryginalny prezent dla dziecka, wpływający pozytywnie na jego rozwój oraz zapewniający mu dziesiątki godzin najlepszej zabawy.