Wielu rodziców zastanawia się z czego powinno składać się wyposażenie dziecięcego wózka. Odpowiedzialnym rodzicom zależy także na tym, by elementy te były przede wszystkim bezpieczne dla dziecka i posiadały dobrą jakość. Często konsumenci pragną także od razu zakupić wszystkie niezbędne akcesoria na każdą porę roku, by nie musieć się już martwić w przypadku zmian. Poniżej przedstawiamy przykładowe inspiracje, które z pewnością będą niezwykle pomocne rodzicom w zakupie akcesoriów do dziecięcego wózka.

Wkładka do wózka

Warto przy zakupie wózka zainwestować od razu we wkładkę. Najlepsze są te, które wykonuje się z delikatnego velvetu. Warto także zwrócić uwagę na sposób uszycia. Dobrze jeśli wypełnienie jest wszyte po obwodzie. Oznacza to, że podczas prania nie dojdzie do odkształcenia elementu. Koniecznie też należy sprawdzić, czy materiał, z którego uszyta jest wkładka, jest materiałem antyalergicznym, co pozwoli na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia uczulenia u dziecka. Wkładki charakteryzują się różnymi wersjami kolorystycznymi i szeroką gamą wzorów, bez problemu można wybrać odpowiedni i dla dziewczynki i dla chłopca.

Wkładki do wózka EWOX znajdziesz w tej kategorii: https://ewox.pl/162-wkladka-do-wozka

Wkładka do wózka składa się z 3 podstawowych elementów:

Poduszka zapobiegająca wstrząsom

Jest to ważna część wkładki. Zwiększa bezpieczeństwo dziecka w czasie spaceru, który niezależnie od podłoża po którym się poruszamy, będzie dla dziecka przyjemnością, a nie przykrym doświadczeniem. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto sprawdzić, czy poduszka jest elastyczna i z łatwością dostosowuje się do główki dziecka.

Osłona pałąka

Wkładka do wózka może być także wyposażona w specjalną osłonę na pałąk. Dobrze, by ta była oklejona specjalnym materiałem odblaskowym, co zwiększy widoczność wózka w nocy. Na rynku są oferowane ochraniacze urozmaicone kolorowymi tasiemkami, które z pewnością zainteresują każdego biernego użytkownika wózka. Najczęściej ochraniacz na pałąk zapinany jest na rzep.

Ochraniacze na pasy

Jest to również nieodzowna część wkładki do wózka. Pozwalają one uchronić wrażliwą skórę malucha przed chropowatymi pasami bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na uniwersalne osłonki, które będą pasować do każdego rodzaju wózka. Podobnie jak wcześniejszy element — ochraniacz na pałąk — ochraniacze na pasy także zapinane są na rzepy.  

Mufka

Myśląc o zakupie akcesoriów do wózka przede wszystkim należy pomyśleć o mufce, która jest nieodzowna przy spacerach w chłodniejszych okresach roku, ale nie tylko. Niektórzy uwielbiają spacery z mufką przez niemal cały rok. Zapinany na rączkę materiał pozwala na uniknięcie przykrego uczucia przy kontakcie z zimnym uchwytem wózka. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu akcesoriów, ale najbardziej godnymi polecenia mufkami są zwłaszcza te, wykonane z miękkiego pluszu minky i bawełny, w środku wyściełane włókniną silikonową. 

Warto także pomyśleć o doborze odpowiedniej kolorystyki, w zależności od naszych upodobań, ale i też zależnie od płci dziecka. Można m.in. znaleźć wzory w grochy czy auta. Popularne są też różne rasy psów, np. terier czy nadruki z łapaczem snów — popularnym indiańskim amuletem, przynoszącym szczęście.

Wszystkie akcesoria do wózka Ewox znajdziesz tutaj: https://ewox.pl/157-akcesoria-do-wozka