Haft komputerowy

Haft komputerowy

Haft komputerowy stanowi trwałą metodę znakowania odzieży, jedną z najstarszych oraz najbardziej szlachetną. Zdobienie tkaniny w tej metodzie wykonywane jest przy użyciu projektu graficznego. Produkty przez nas wykonywane tworzone są w sposób profesjonalny, przy użyciu specjalistycznej maszyny hafciarskiej umożliwiającej wykonanie wzoru, aż w 15 kolorach. Znakowanie odzieży w ten ekskluzywny sposób nigdy nie było tak proste!

Lubimy wyzwania!

Podejmujemy się wykonania nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Haft może być wykonany z użyciem pliku ze wzorem przesłanym przez klienta, możemy też po konsultacji wykonać taki projekt i przesłać do akceptacji. Nasza praca nie ogranicza się do wykonania znakowania na najprostszych tkaninach. Podejmiemy się wykonania hafu na:

- koszulkach

- czapkach

- kurtkach

- polarach

- ręcznikach

- odzieży roboczej

- odzieży sportowej

- torbach ekologicznych

- plecakach

- na wyrobach gotowych i na wykrojach

Wykonane przez nas znakowanie odzieży cechuje wysoka jakości o trwałość. Pomagamy tchnąć życie w logo firmowe, symbole – tworząc tym samym ze zwykłych ubrań odzież reklamową.

Telefon kontaktowy +48 513176146

Robótki ręczne

Haftowanie jest słowem niemieckiego pochodzenia,  wywodzącym się od słowa „haften”, które przetłumaczyć można jako „ być przyczepionym”. Haft tradycyjny jest metodą zdobienia tkanin, która polega na wyszywaniu na tle, które stanowi tkanina, wzorów. Dokonywane to jest za pomocą igły lub szydełka, z użyciem kolorowych nici.
Już w starożytności kobiety zajmowały się techniką znakowania, którą jest haft ręczny. Od zawsze uważano go za bardzo elegancki sposób ozdabiania odzieży, personalizowania ubrań.  Jako że prace ręczne są bardzo czasochłonne, dążono do mechanizacji  tego procesu tak by go przyśpieszyć-  w 1828 roku technika znakowania odzieży została zmechanizowana.  Na przestrzeni wieków hafciarstwo udoskonalano, wzbogacając tę dziedzinę o  nowe techniki.

Jakie rodzaje haftu możemy wyróżnić?

Technikę,  jaką stanowi hafciarstwo ciągle poszerza się o nowe sposoby wykonywania zdobień. W praktyce jednak wyróżnia się cztery podstawowe grupy haftu:

- haft płaski, metoda ta charakteryzuje się wykonaniem bezpośrednio na tkaninie, stanowi najbardziej popularną i  najbardziej rozwiniętą metodę haftowania.  Obecnie, znanych jest dziesięć rodzajów haftu płaskiego m.in. haft przed i za igłą, haft krzyżykowy, węzełkowy, łańcuszkowy, satynowy czy sznureczkowy.

- haft wypukły, wyróżnić tu można haft burgundzki i kładziony. Jest on metodą haftu trójwymiarowego, gdzie najczęściej używa się do jego wykonania pianki hafciarskiej

-haft nakładany, pod tym rodzajem haftu kryją się aplikacje

- haft ażurowy, stanowi rodzaj hafu polegający na obszywaniu wyciętych w tkaninie otworów. Haft ażurowy można wykonać na kilka sposobów, jako haft dziergany, angielski, atłasowy, mereżkowy, czy najbardziej popularny richelieu.

Haft od wieków kojarzony jest z pracochłonnym i robiącym wrażenie sposobem znakowania tkanin. Proponujemy wykonanie profesjonalnych haftów komputerowych, wykonywanych na zamówienie.